D.U.K.


1. Ar Kauno kortele galima atsiskaityti už vienkartinį važiavimą?

Taip, galima, tik ji turi būti papildyta vienkartiniais elektroniniais bilietais (e. bilietais), t.y. norima pinigų suma, iš kurios mokėsite už vienkartinius e. bilietus. Tai padaryti galima visose prekybos vietose, pažymėtose Kauno viešojo transporto ženklu.

Norėdami papildyti kortelę pinigų suma, iš kurios mokėsite už vienkartinius e. bilietus, paduokite kortelę pardavėjui, nurodykite pinigų sumą, kuria norite papildyti kortelę (bet ne mažiau kaip 0,12 Eur ir ne daugiau kaip 50 Eur), ir, jei turite teisę, – Jums taikomą nuolaidą viešojo transporto vienkartiniams bilietams (be nuolaidos, 50 proc. nuolaida arba 80 proc. nuolaida). Gavę čekį pasitikrinkite, ar kortelė buvo teisingai papildyta.

SVARBU! Vienkartinis e. bilietas Jums suteikia teisę persėsti į kitą autobusą, troleibusą ar maršrutinį taksi per 30 minučių nuo bilieto pažymėjimo, persėdus Kauno kortelę vėl reikia pažymėti komposteriu.

2. Ką daryti, jei pasikeitė man taikoma viešojo transporto lengvata?

Vienkartiniams e. bilietams toje pačioje kortelėje gali būti taikomas tiktai vienas lengvatos tarifas. Pasikeitus taikomai lengvatai, būtina nuvykti į artimiausią e. bilieto platinimo vietą, papildyti kortelę bet kokia pinigų suma ir nurodyti pardavėjui, kokia viešojo transporto nuolaida Jums turi būti taikoma (be nuolaidos, 50 proc. nuolaida arba 80 proc. nuolaida). Po šio papildymo visai e. piniginėje esančiai pinigų sumai (buvęs kortelės likutis + naujai papildyta suma) bus taikoma naujai nurodyta viešojo transporto lengvata.

3. Ar galiu su Kauno kortele sumokėti už kitą asmenį?

Jei Kauno kortelę esate papildę vienkartiniais e. bilietais, galite sumokėti ir už kelis kitus kartu važiuojančius asmenis, daugiausiai – už septynis.

Mokėdami kiekvienam iš naujo kartokite mokėjimo procedūrą:

Ø spauskite komposterio mygtuką 1;

Ø ekrane atsiras užrašas MOKĖJIMAS UŽ BILIETĄ;

Ø priglauskite kortelę;

Ø išgirsite pyptelėjimą ir pamatysite užrašą ekrane: MOKĖTA X, XX EUR, kitoje eilutėje – kortelėje esantį likutį.

SVARBU! Už kitą asmenį mokėsite VISĄ bilieto kainą (0,58 Eur). Kitam asmeniui lengvatos negalioja. Jam netaikoma ir galimybė persėsti į kitą transportą per 30 minučių. Tokią teisę turi tik kortelės savininkas.

4. Ar privaloma užrašyti savo vardą ir pavardę ant kortelės?

Jei nesinaudosite lengvatiniais e. bilietais, vardo ir pavardės ant kortelės rašyti nebūtina. Vardą ir pavardę privalo užsirašyti asmenys, kurie naudojasi e. bilietais su 50 proc. arba 80 proc. viešojo transporto nuolaida.

5. Kokius duomenis reikia pateikti pametus Kauno kortelę ir norint gauti jos dublikatą? Ar reikia užsirašyti ir saugoti kodą, esantį ant kortelės?

Jei pametėte kortelę, už nustatytą mokestį galite įsigyti naują ir į ją perkelti pamestojoje kortelėje buvusius e. bilietus – tereikia atvykti į vieną iš trijų UAB „Kauno autobusai" keleivių aptarnavimo centrų:

Ø Raudondvario pl. 105, Kaunas

Ø Islandijos pl. 209, Kaunas

Ø E. Ožeškienės g. 7, Kaunas

SVARBU! Darbuotojui pateikite prarastos Kauno kortelės pakuotės instrukciją su įrašytu prarastosios kortelės brūkšniniu kodu ir PIN kodu.

6. Ar galima Vilniaus, Klaipėdos kortele naudotis Kauno autobusuose ir troleibusuose?

Taip, galima. Prieš pradėdami naudotis, turite ją užregistruoti Kauno e. bilieto kortelių apskaitos sistemoje. Tai galima padaryti UAB ”Kauno autobusai” keleivių aptarnavimo centre Islandijos pl. 209.

Užregistravę kortelę Kauno e. bilietų apskaitos sistemoje, turite ją papildyti kokiu nors Kauno viešojo transporto elektroniniu bilietu. Vilniuje ar Klaipėdoje įsigyti elektroniniai bilietai (mėnesiniai, vienkartiniai ar kt.) Kauno miesto viešajame transporte negalioja.

7. Kur galima gauti sąskaitą-faktūrą už važiavimą viešuoju transportu, kai perkamas bilietas iš vairuotojo?

Asmenys, norintys gauti sąskaitą-faktūrą už važiavimą viešuoju transportu, kai buvo pirktas vienkartinis bilietas iš vairuotojo ir gautas kasos kvitas, sąskaitą-faktūrą gali išsirašyti UAB „Kauno autobusai“ buveinėse Raudondvario pl. 105 (pas vyresn. buhalterę) ir Islandijos pl. 209 (pas vyresn. bilietų kasininkę). Su savimi reikia turėti kasos kvitus (bilietus).

SVARBU! Sąskaitos išrašomos tik už einamojo mėnesio kvitus.

Prašymą dėl sąskaitos išrašymo galima pateikti ir elektroniniu paštu: edita.kopustiene@kaunoautobusai.lt ir jolita.slusnyte@kaunoautobusai.lt

Prašyme turėtų būti nurodyti įmonės rekvizitai ir pateiktos kasos kvitų (bilietų) kopijos.

8. Ar Kauno kortelė galioja maršrutiniuose taksi?

Papildę Kauno kortelę vienkartiniais bilietais, Jūs galite naudotis tiek autobusais / troleibusais, tiek ir maršrutiniais taksi. Per 30 minučių nuo kelionės pradžios galite persėsti iš maršrutinio taksi į troleibusą ar autobusą visiškai nemokamai. Persėdant iš autobuso ar troleibuso į maršrutinį taksi, bendra kelionė Jums kainuos 1 eurą.