Naujienos
Spausdinti tekstą >>
Nuo rugpjūčio – naujos važiavimo miesto transportu kainos
2017-07-21


Viešojo transporto keleiviai turėtų atkreipti dėmesį, kad nuo rugpjūčio 1 dienos Kauno autobusuose ir troleibusuose – naujos bilietų kainos. Paskaičiuota, kad pabrangus bilietams, viena kelionė, priklausomai nuo perkamo bilieto rūšies ir lengvatos, vidutiniškai pabrangs nuo 0,02 iki 0,12 centų.


Statistika rodo, kad net 52 proc. keleivių vis dar laikosi seno įpročio važiuodami pirkti bilietą iš vairuotojo, o šis faktas turi itin neigiamos įtakos važiavimo kokybei, greičiui, saugumui. Dėl šios priežasties, remiantis daugelio užsienio valstybių patirtimi, iki 1 euro branginamas transporte perkamas vienkartinis bilietas ir atpiginama Kauno kortelės įsigijimo kaina,– ji tekainuos 1,5 euro.


„Jeigu tie 52 proc. keleivių ims naudotis elektroniniais bilietais, pabrangimo jie nejaus, nes vienkartinis elektroninis bilietas kainuos 70 centų, o tai vis tiek pigiau nei dabar perkant iš vairuotojo, – teigia UAB „Kauno autobusai“ generalinis direktorius Mindaugas Grigelis.


Beje, elektroninis bilietas dar suteikia papildomą galimybę nemokamai persėsti į kitą transportą ir keliauti toliau. Tokia galimybe praėjusiais metais pasinaudojo virš milijono gyventojų, o šįmet ši galimybė keleivių patogumui praplėsta ir į maršrutinius taksi. Vienkartiniais e. bilietais galima sumokėti ir už kitus asmenis.


Didės ir terminuotųjų bilietų kainos, kurios nebuvo keltos pastaruosius 8 metus. Populiariausio elektroninio mėnesinio bilieto, su kuriuo galima be apribojimų važiuoti visomis dienomis, kaina pakils 3,67 euro (nuo 24,33 iki 28). Keleiviams, kas mėnesį perkantiems mėnesinius bilietus, palanku įsigyti metinį bilietą – jie sutaupytų 61 eurą.


Papildomos pajamos jau nuo rugpjūčio leis ne mažiau kaip 10 proc. pakelti vairuotojų atlyginimus. Tikimasi, kad didesni atlyginimai ne tik išlaikys dabar dirbančius, bet ir pritrauks naujus vairuotojus. Šiuo metu bendrovei trūksta beveik 70 vairuotojų.


Bendrovė taip pat intensyviai ieško ir jau mieste bando įvairių markių naujus autobusus. Tikimasi, kad per dvejus metu pavyks įgyvendinti keltinimus gerokai atnaujinti transporto parką: planuojama įsigyti naujų, komfortiškų, aplinką tausojančių žemagrindžių autobusų ir troleibusų.


Kainos keisis ir keliaujantiems maršrutiniais taksi. Vienkartiniai elektroniniai bilietai brangs 10 centų, tuo tarpu perkantys iš vairuotojo turės mokėti 1,30 Eur.

Naujos kainos


<< atgal